KURSY LEAN SIX SIGMA

KURSY LEAN SIX SIGMA

Organizacja Lean Six Sigma jest tworzona przez kierownictwo, specjalistów, którzy doskonalą procesy w ramach projektu oraz pracowników, którzy na co dzień optymalizują swoją pracę. Poniżej możesz stwierdzić, jakie doświadczenia (a tym samym jaki rodzaj szkolenia) najlepiej odpowiadają twoim osobistym ambicjom.

 

Który z kursów jest najbardziej dla ciebie odpowiedni? Znajdź idealny kurs dla siebie przy pomocy prospektów lub skontaktuj się z nami w celu uzyskania naszej profesjonalnej porady.
Prospekt

ŚWIADOMOŚĆ LEAN THINKING I YELLOW BELT

Myślący w Lean i posiadacze żółtych pasów są tymi pracownikami, którzy są zaznajomieni z metodologią i są zdolni do udzielenia wsparcia projektom doskonalenia. Ponadto ta grupa pracowników jest zdolna do optymalizacji codziennych procesów przy pomocy tablic doskonalenia i zdarzeń kaizen.

 

PODEJŚCIE STRUKTURALNE DO PROJEKTU: LEAN PRACTITIONERS, LEAN LEADERS, GREEN BELTS, BLACK BELTS

Ci specjaliści w dziedzinie Lean Six Sigma kierują strukturalnymi projektami lub inicjatywami ciągłego doskonalenia lub też uczestniczą w nich aktywnie.  

The Lean Six Sigma Company wyróżnia trzy poziomy specjalistów:

  • Lean Practitioners (praktycy Lean)
  • Lean Leader (liderzy Lean)
  • Lean Six Sigma Green Belts (zielone pasy LSS)
  • Lean Six Sigma Black Belts (czarne pasy LSS)

Każdy specjalista ma swoją określoną rolę i zakres działania

CHAMPIONI I SPONSORZY

Kierownictwo wyższego szczebla odgrywa ważną rolę w sukcesie każdego projektu czy inicjatywy Lean Six Sigma.

The Lean Six Sigma Company definiuje dwie role dla kierowników wyższego szczebla: champion i sponsor.

Champion odpowiada za zapewnienie spójnego i szybkiego wdrażania przez firmę.  Jego wsparcie jest często kluczowe dla powodzenia projektu.

Odpowiedzialność za proces, który będzie ulepszany przy pomocy Lean Six Sigma ponosi Sponsor. Sponsorzy mają pomagać Green Belts i Black Belts w realizacji ich projektów. Na koniec jest Sponsor, który będzie określał, czy zdefiniowane cele zostały osiągnięte.