KURSY LEAN SIX SIGMA

KURSY LEAN SIX SIGMA

Organizacja Lean Six Sigma jest tworzona przez kierownictwo, specjalistów, którzy doskonalą procesy w ramach projektu oraz pracowników, którzy na co dzień optymalizują swoją pracę. Poniżej możesz stwierdzić, jakie doświadczenia (a tym samym jaki rodzaj szkolenia) najlepiej odpowiadają Twoim osobistym ambicjom.

 

Który z kursów jest najbardziej dla Ciebie odpowiedni? Znajdź idealny kurs dla siebie przy pomocy przewodnika po kursach lub skontaktuj się z nami w celu uzyskania naszej profesjonalnej porady.
Zadzwoń do nasPrzewodnik po kursach

Projekty doskonalące prowadzone wg określonej struktury

Ci specjaliści w dziedzinie Lean Six Sigma kierują ustrukturyzowanymi projektami lub inicjatywami ciągłego doskonalenia lub też uczestniczą w nich aktywnie.  

The Lean Six Sigma Company zgodnie z normą ISO 18404 wyróżnia cztery poziomy specjalistów i ekspertów doskonalenia, z których każdy ma swoją określoną rolę i zakres działania:

 

Lean Practitioner

Praktyk Lean to specjalista doskonalenia, używający 5 kroków Womacka, prowadzący projekt zgodnie z raportem A3.

 

Lean Leader

Lider Lean dodatkowo przewodniczy całej grupie specjalistów doskonalenia, używa Toyota Kata.

 

Lean Six Sigma Green Belt

Zielony Pas jest specjalistą doskonalenia, korzysta ze struktury DMAIC i prowadzi własne projekty doskonalące o zasięgu lokalnym. 

 

Lean Six Sigma Black Belt

Czarny Pas to ekspert doskonalenia, z użyciem zaawansowanej statystyki prowadzi złożone projekty o globalnym zasięgu.

Wsparcie projektów doskonalenia

Absolwenci kursu Lean Thinking i posiadacze Lean Six Sigma Yellow Belt są tymi pracownikami, którzy są zaznajomieni z metodologią i są zdolni do udzielenia wsparcia projektom doskonalenia. Ponadto ta grupa pracowników jest zdolna do optymalizacji codziennych procesów przy pomocy tablic doskonalenia i wydarzeń kaizen. 

 

Champion i Sponsor

Kierownictwo wyższego szczebla odgrywa ważną rolę w sukcesie każdego projektu czy inicjatywy Lean Six Sigma.

The Lean Six Sigma Company definiuje dwie role dla kierowników wyższego szczebla: champion i sponsor.

Champion odpowiada za zapewnienie spójnego i szybkiego wdrażania przez firmę.  Jego wsparcie jest często kluczowe dla powodzenia projektu.

Odpowiedzialność za proces, który będzie ulepszany przy pomocy Lean Six Sigma ponosi Sponsor. Sponsorzy mają pomagać Green Belts i Black Belts w realizacji ich projektów. Na koniec jest Sponsor, który będzie określał, czy zdefiniowane cele zostały osiągnięte.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG