Zadanie praktyczne

Dlaczego zadanie praktyczne Lean Six Sigma?

Najważniejszym powodem praktycznego zadania Lean Six Sigma jest dowód praktycznego doświadczenia. Z jednej strony pokazujesz, że opanowałeś techniki Lean Six Sigma, a z drugiej, że potrafisz wprowadzać zmiany. Czynisz to prowadząc swój własny projekt doskonalący Lean Six Sigma.

Na czym polega zadanie praktyczne?

Praktyczne zadanie to projekt doskonalenia, głównie w ramach własnej organizacji. Projekt musi wyraźnie przyczyniać się do realizacji celu organizacji: ciągłego obniżania kosztów operacyjnych i/lub zwiększania satysfakcji klienta. Projekt doskonalenia musi zawsze mieć pozytywne uzasadnienie biznesowe i nigdy nie może kosztować więcej, niż zarobił.

Przykładami są: Poprawa wyniku NPS. Mniej reklamacji w obsłudze klienta. Poprawa jakości produktów lub usług. Skrócony czas przetwarzania procesów. Mniejsza presja administracyjna.

Gdzie znaleźć swoje projekty?

W pierwszej kolejności radzimy szukać projekt doskonalący Lean Six Sigma we własnym środowisku pracy. Przychody z projektu znacznie przewyższają koszty inwestycji w szkolenia i coaching. Jeśli nie możesz znaleźć projektu we własnym środowisku pracy, możesz oczywiście poszukać projektu gdzie indziej. Dopóki spełniasz warunki, możesz przyglądać się projektom w ramach stowarzyszeń, w których aktywnie uczestniczysz. A może jeden z członków Twojej rodziny lub znajomych jest właścicielem własnej firmy. Pomyśl o szkole swoich dzieci, stanowisku wolontariackim w swoim mieście lub nawet o organizacjach charytatywnych. Instytucje opiekuńcze zawsze szukają sposobów na obniżenie kosztów i optymalizację jakości opieki. Korzystanie ze swojej wiedzy tutaj przynosi dwojakie korzyści.

Czy podczas kursu niezbędne jest zadanie praktyczne?

Zadanie praktyczne jest dowodem na to, że jesteś w stanie wprowadzić teorię w życie. Jeśli nie wykonasz zadania praktycznego, a jedynie część teoretyczną szkolenia, otrzymasz certyfikat modułowy (zwany również certyfikatem teorii). Krótko mówiąc, na pewno jesteś w stanie odbyć szkolenie teoretyczne bez zadania praktycznego. Twoje zadanie praktyczne może jednak rozpocząć się w ciągu dwóch lat po ukończeniu części teoretycznej.

Uwaga: po ukończeniu części teoretycznej nie jesteś jeszcze Zielonym ani Czarnym Pasem. Lean Six Sigma Green Belt lub Black Belt to specjalista Lean Six Sigma, który udowodnił swoje możliwości podczas projektu doskonalącego Lean Six Sigma.

Nasz cel

Celem The Lean Six Sigma Company jest wprowadzenie na rynek specjalistów Lean Six Sigma. Wartość certyfikatu zależy od docenienia przez pracodawców/klientów wyników osiągniętych przez przeszkolonych przez nas Green Belt lub Black Belt. The Lean Six Sigma Company jest wysoko ceniona na rynku wśród swoich Klientów na całym świecie. Aby utrzymać tę pozycję, musimy nadal dostarczać wysoko wykształconych profesjonalistów. Studenci posiadający Certyfikat Osiągnięć The Lean Six Sigma Company mogą przekazać ten dokument swoim pracodawcom/klientom, aby wykazać, że są specjalistami w obszarach Lean i Six Sigma. Firma Lean Six Sigma wspiera jakość tych profesjonalistów w 100%.

SZKOLENIE W ZAKRESIE LEAN SIX SIGMA

Jeśli chcesz zostać specjalistą lub ekspertem Six Sigma, określanych jako Yellow Belts, Green Belts, i Black Belts (żółte pasy, zielone pasy i czarne pasy) zapoznaj się z Przewodnikiem Kursów lub pobierz Katalog Szkoleń bądź przeczytaj o naszych kursach.

 

Chcesz wiedzieć więcej lub masz dodatkowe pytania?

Zamów nasz bezpłatny katalog.

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Courses where 'Zadanie praktyczne' is part of the program

Want to know more about Zadanie praktyczne? Visit the product pages of the following courses...

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG