Szkolenie otwarte

Szkolenie Black Belt dla Green Beltów

Poszerz swoją wiedzę dzięki naszemu kursowi Lean Six Sigma Black Belt dla Green Beltów. Dzięki temu szkoleniu zwiększysz swoje zrozumienie Lean Six Sigma i przejdziesz od projektów lokalnych do globalnych. Dowiedz się, jak kierować zróżnicowanymi zespołami, zagłębić się w analitykę procesów i zająć się większymi projektami jako Black Belt. Ukończenie tego szkolenia jest nagradzane pełnoprawnym certyfikatem Lean Six Sigma Black Belt. Ten kurs zgodny z normą ISO jest dostępny w dwóch wariantach: dla usług oraz dla przemysłu.

Informacje

Czas trwania

2 lub 4 dni (w zależności od wariantu)

Przygotowanie

Certyfikat LSS Green Belt

Lokalizacje

0 Lokalizacje

Opinie

Dla Biznesu

Szkolenia zamknięte

Szkolenie zamknięte lub coaching prowadzone przez Master Black Beltów, dostosowane do Twojej firmy.

Katalog szkoleń

Poznaj nasze kursy

Pobierz nasz darmowy katalog szkoleń, by poznać ich programy i więcej szczegółów.

Wprowadzenie

Zbudowany dla Green Beltów

Treść szkolenia Lean Six Sigma Black Belt dla Green Belt’ów opiera się na Twojej istniejącej wiedzy Lean Six Sigma i rozszerza ją o wszystkie koncepcje i teorie oferowane podczas naszego szkolenia Black Belt. Szkolenie w zakresie usług składa się z 2 dni i bardziej szczegółowo omawia projekty DMAIC oraz wiele zastosowań programu Minitab. Szkolenie dla przemysłu obejmuje wszystkie treści szkoleniowe dotyczące usług oraz dodaje dodatkowe 2 dni szkolenia. Obejmują one takie tematy, jak analiza systemu pomiarowego, wykresy kontrolne i projektowanie eksperymentów.

 • Rozległa sieć absolwentów
 • Różne warianty treningu
 • Dedykowany coaching projektu

 • Ekskluzywna platforma kursów MyTraining™
 • Kursy certyfikowane ISO
 • Międzynarodowy instytut szkoleniowy

Na podstawie opinii studentów nasze kursy są oceniane na 4,8/5,0 gwiazdek

Dlaczego warto?

Korzyści dla organizacji

Główną zaletą projektów Black Belt jest to, że osiągają one bardziej znaczące rezultaty. Green Belt zwykle koncentrują się na jednym dziale, np. tym, w którym aktualnie pracują. Prowadzą mniejsze inicjatywy Lean Six Sigma i pracują z mniejszymi, bardziej lokalnymi grupami. Za to Black Belt jest prawdziwym ekspertem w tym zakresie. Jego projekty często obejmują wiele działów i w znacznym stopniu przyczyniają się do realizacji strategicznych celów. Pełni rolę bardziej przywódczą niż typowe obowiązki Green Belta związane z zarządzaniem projektami. Wiedza Black Belt jest bardziej efektywna w większych organizacjach, które stoją przed bardziej złożonymi wyzwaniami i problemami.

Warianty szkolenia

Sposób kształcenia

Stacjonarny

Weź udział w jednym z naszych szkoleń stacjonarnych. Wraz z trenerem i innymi uczestnikami poznaj narzędzia i wyciągnij wnioski z wcześniejszych doświadczeń innych uczestników. Nasze sesje w sali lekcyjnej to najlepszy sposób na nawiązanie kontaktów z innymi kursantami.

Zarejestruj się

Zdalny

Dzięki wirtualnej sali możesz uczestniczyć w szkoleniu z dowolnego miejsca na świecie. Zaprojektowaliśmy nasz program tak, aby angażował uczestników w aktywny sposób. Przykładem może być wspólne mapowanie strumienia wartości lub symulacja. Doświadczenie praktyczne w zaciszu własnej kanapy – bardzo wygodne, ale równie kształcące.

Zarejestruj się

Hybrydowo

Nasza opcja nauki w trybie hybrydowym pozwala na bieżąco decydować, czy chcesz uczestniczyć w zajęciach, czy wolisz sam wybrać miejsce. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają napięty, ale nieprzewidywalny harmonogram. Dzięki platformie MyTraining™ zawsze dobrze się przygotujesz, niezależnie od dokonanego wyboru.

Zarejestruj się

Program

O kursie Black Belt dla Green Beltów

Przenieś swoje zrozumienie Lean Six Sigma na nowy poziom. Zostań liderem ciągłego doskonalenia i pełnij rolę eksperta podczas projektów Lean Six Sigma. Szkolenie Green Belt to Black Belt to idealny wybór, aby osiągnąć najwyższe szczeble w tej metodologii.

Skuteczność Black Beltów Lean Six Sigma wynika z rzadkiej umiejętności pomagania wszystkim w oszczędzaniu czasu. Czasu zawsze jest pod dostatkiem. Jednak dzięki doskonaleniu procesów, tworzeniu wspólnych rutyn i zmianie sposobu, w jaki ludzie radzą sobie z przeszkodami w pracy, praktycy Lean Six Sigma mogą zaoszczędzić niewiarygodne ilości czasu. Black Belts uczą się, jak dekonstruować i przebudowywać procesy, jak angażować innych w ciągłe doskonalenie i jak poprawiać standardy pracy dla wszystkich.

Jako Black Belt posiadasz teraz wiedzę pozwalającą analizować i interpretować statystyki procesów za pomocą takich narzędzi, jak Minitab. Spostrzeżenia uzyskane dzięki zastosowaniu takich narzędzi pozwalają na niezwykle skuteczne doskonalenie procesów i eliminują wszelkie wątpliwości z dalszych działań.

Droga do certyfikacji

Faza przygotowawcza

Szkolenie zawiera:

 • Przewodnik szkolenia
 • 45 filmów szkoleniowych
 • 2 e-książki o Lean oraz Six Sigma
 • Kursy uzupełniające na e-platformie TPC
 • Bezpośredni dostęp do MyTraining

Dni szkolenia

Sesja szkoleniowa zawiera:

 • 2 lub 4 dni szkolenia
 • Praktyczne symulacje
 • Wyzwania projektowe i najlepsze praktyki
 • Bezpośrednie nauczanie i aktywności
 • Egzamin teoretyczny i certyfikacja

Twój projekt

By zapewnić powodzenie Twojego projektu szkolenie zawiera:

 • Osobisty coaching projektowy
 • Przygotowane wzory dokumentów
 • Wybór projektów oraz wsparcie w pierwszych krokach
 • Przegląd 5 etapów projektu
 • Kompleksowy przegląd rezultatów

Faza certyfkacji

Certyfikacja obejmuje:

 • 2 ekspertów ocenia Twój projekt
 • Projekt przynoszący realną korzyść biznesową
 • Oficjalny certyfikat Lean Six Sigma Black Belt
 • Rejestracja w naszej międzynarodowej bazie
 • Dostęp do ekskluzywnej grupy absolwentów

Faza przygotowawcza

Dni szkolenia

Twój projekt

Faza certyfkacji

Certyfikowanie

Wartość Twojego certyfikatu

Pomyślne ukończenie jednego z naszych szkoleń jest nagradzane uznawanym na całym świecie certyfikatem. Ale co dokładnie decyduje o wartości certyfikatu? W tym filmie wyjaśniamy, dlaczego certyfikat The Lean Six Sigma Company ma wyższy standard niż inne na naszej stronie poświęconej certyfikatom.

Szczegóły finansowe

Ceny szkoleń

Koszty

The Lean Six Sigma Company oferuje szkolenie, które obejmuje projekt i cały niezbędny coaching od doświadczonego mentora.

6980 zł netto

Black Belt dla Green Beltów Belt dla usług

Aplikuj

10980 zł netto

Black Belt dla Green Beltów przemysłowy

Aplikuj

Szacowane ROI

Po przeszkoleniu tysięcy studentów w zakresie metodologii Lean Six Sigma, obserwujemy, że projekty Black Belt w przemyśle pozwalają zaoszczędzić średnio 120000 zł netto rocznie. A ponieważ każdy projekt trwa około 5-8 miesięcy, możliwe jest nawet realizowanie kilku projektów rocznie.

Szkolenia zamknięte

Jeśli szukasz szkolenia dla zespołu, to skorzystaj z naszych szkoleń zamkniętych. Nasi trenerzy mogą poprowadzić każde szkolenie, które oferujemy specjalnie dla Twojej grupy. Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie pracy zespołowej z Lean Six Sigma, niż nasze szkolenie zamknięte.

Szkolenie zamknięte

Szkolenie

Szkolenie White Belt

Szkolenie White Belt to szybki, bezpłatny i łatwy sposób, aby dowiedzieć się, które szkolenie Lean Six Sigma jest najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Poznaj podstawy Lean Six Sigma, dowiedz się, jakie role możesz pełnić i poznaj korzyści z tego wynikające. Wszystko w 3 krótkich lekcjach, prezentowanych przez jednego z naszych Master Black Beltów. Stworzone we współpracy z The Productivity Company.

 • Odkryj Lean Six Sigma w 60 minut
 • Poznaj role w organizacji Six Sigma
 • Dowiedz się, które szkolenie będzie dla Ciebie najlepsze
 • Prowadzone przez naszych Master Black Belts
 • Nie trzeba czekać, nie trzeba płacić

Degustacja

Degustacja Lean Six Sigma

Dowiedz się, jak wykorzystać możliwości doskonalenia i jakie szkolenie będzie dla Ciebie najbardziej efektywne, biorąc udział w jednej z naszych Degustacji Lean Six Sigma. Podczas bezpłatnej degustacji nasz trener wyjaśni Ci podstawy tej metodologii oraz sposoby przekształcania Twoich pomysłów w wyniki. Pozwól nam odpowiedzieć na Twoje pytania i ujawnić, jak wiele możesz zyskać, stosując Lean Six Sigma.

 • Indywidualne porady szkoleniowe
 • Sesja pytań i odpowiedzi o Lean Six Sigma
 • Dyskusja o projektach z innymi uczestnikami
 • Poznaj naszych trenerów
 • Dostępna dla każdego
Dégustation Lean Six Sigma

Daty szkoleń

Lean Six Sigma Black Belt dla Green Beltów


Na ten moment nie planujemy szkoleń otwartych Green Belt to Black Belt.
Skontaktuj się z nami, by przedyskutować pozostałe możliwości.

Testimonials

Customer reviews

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy mogę zapisać się na szkolenie bez wcześniejszego doświadczenia lub wiedzy na temat Lean Six Sigma?

Każde prowadzone przez nas szkolenie zakłada, że nasi słuchacze rozpoczynają je bez jakiegokolwiek zrozumienia metodologii Lean Six Sigma. Zaczyna się ono od podstaw i wyjaśnia każdy poruszany temat, nie zakładając wcześniejszego doświadczenia. Podczas szkolenia będziesz przeprowadzać symulacje i ćwiczenia, które pomogą Ci rozwinąć Twoją wiedzę. Jeśli zdecydujesz się na realizację projektu w ramach szkolenia, otrzymasz wsparcie i pomoc od jednego z (Master) Black Belts z The Lean Six Sigma Company, który pomoże Ci rozpocząć pracę.

Czy powinienem wybrać szkolenie Green Belt czy Black Belt?

To zależy od Twoich celów i tego, co zamierzasz osiągnąć. Jeśli wolisz stosować Lean Six Sigma w niepełnym wymiarze godzin, na przykład obok innej pracy, najlepszym wyborem będzie szkolenie na poziomie Green Belt. Jeśli natomiast Twoim celem jest praca nad Ciągłym Doskonaleniem i Lean Six Sigma w pełnym wymiarze godzin, to właściwym wyborem będzie szkolenie na poziomie Black Belt.

Czy szkolenie Lean Six Sigma jest istotne dla mojego etapu kariery?

Lean Six Sigma to metodologia, którą można zacząć stosować na każdym etapie kariery zawodowej, a to szkolenie stanowi idealny punkt wyjścia. Nawet jako początkujący, Twoja praca może przynieść ogromną wartość dodaną. Lean Six Sigma może służyć jako dodatek do Twojej obecnej pracy, zastępując część Twoich dotychczasowych obowiązków. Może też stać się nową, pełnoetatową karierą, w zależności od wybranego szkolenia.

Green Belt vs Black Belt

Główną różnicą jest zakres Twoich projektów. Projekty Green Belt zazwyczaj mają na celu rozwiązywanie problemów, które dotyczą interesariuszy jednego działu. Projekty Black Belt mają tendencję do rozwiązywania długotrwałych, złożonych problemów, które przekraczają granice działów i wpływają na różnych interesariuszy. Obowiązki Zielonego Pasa pokrywają się z obowiązkami kierownika projektu. Black Belts mają więcej obowiązków i przyjmują bardziej aktywną, wiodącą rolę, gdzie kierują innymi Green Belts podczas projektów.

Czym różni się szkolenie na poziomie Black Belt w wersji „dla usług” od szkolenia w wersji „dla produkcji”?

Szkolenie z zakresu usług jest najbardziej odpowiednie dla osób zatrudnionych w dziedzinach transakcyjnych, takich jak administracja ogólna, logistyka, finanse, zasoby ludzkie itp. Szkolenie „Produkcja” jest najbardziej odpowiednie dla osób zajmujących się produkcją masową, maszynami, fabrykami i automatyką. Oczywiście, osoby, które ukończą szkolenie z zakresu produkcji, mogą nadal realizować projekty w wyżej wymienionych obszarach transakcyjnych.

Statystyka jest dla mnie trudnym tematem, czy szkolenie Lean Six Sigma jest nadal dla mnie?

Szkolenie Green Belt zawiera bardzo niewiele treści z zakresu statystyki, w przeciwieństwie do naszego kursu Black Belt. Jednak nawet kursy Black Belt zostały zaprojektowane tak, by zaczynać od samych podstaw, przy założeniu, że nasi słuchacze nie znają się na statystyce. Zdajemy sobie sprawę, że pomysł pracy ze statystyką może wydawać się nieco onieśmielający, ale nasi trenerzy pomogli tysiącom studentów zrozumieć statystykę (i odnaleźć w niej swoje zainteresowanie). Dodatkowo oferujemy kursy uzupełniające oraz filmy na naszej platformie MyTraining™, które pomogą Ci przygotować się do konkretnych ćwiczeń lub je powtórzyć .

Czy oferujecie szkolenia wieczorowe lub weekendowe?

Każde szkolenie jest przygotowywane z myślą o uczniach. Z tego powodu każde szkolenie organizujemy w normalnych godzinach pracy. Robimy to po to, by nie ingerować w życie prywatne naszych kursantów, a także po to, by przyzwyczaić ich do pracy z Lean Six Sigma w typowych godzinach pracy i by kontynuowali ten nawyk po ukończeniu szkolenia. Jeśli możesz wziąć udział w szkoleniu przeprowadzanym w weekendy – sprawdź ofertę naszych studiów, które prowadzimy wspólnie z uczelniami wyższymi.

Czy oferujecie szkolenia w innych językach?

Tak, prowadzimy szkolenia w językach urzędowych ponad 30 krajów, w których jesteśmy aktywni. Więcej informacji na temat naszej obecności na świecie można znaleźć na naszej stronie theleansixsigmacompany.eu , gdzie można znaleźć informacje, w których krajach obecnie działamy i oferujemy szkolenia.

Chcesz więcej informacji?

Być może nadal masz wątpliwości, które szkolenie jest dla Ciebie właściwym wyborem lub czy powinieneś wybrać Lean lub Lean Six Sigma. Pozwól nam pomóc Ci we wszystkich Twoich pytaniach, w ten sposób zawsze możesz dokonać właściwego wyboru. Będzie nam miło móc Ci pomóc.

Skontaktuj się z nami

Przykłady/Blog

Inne kursy

Znajdź szkolenie, które odpowiada Twoim potrzebom.

Pobierz katalog

Dowiedz się więcej dzięki katalogowi

Pozwól, aby nasz prospekt zapewnił Ci więcej informacji o naszych kursach.

 • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG