Lean Six Sigma – przykład zastosowania 4

Naszą misją jest wyszkolenie jak największej grupy specjalistów Lean Six Sigma i umożliwienie ich organizacjom zdobycia przewagi konkurencyjnej. Aby umożliwić specjalistom Lean Six Sigma wnoszenie wkładu do najlepszych organizacji, pomagamy im z niezbędnymi umiejętnościami udokumentowanymi w CV. To, co robimy, nie pozostaje niezauważone. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy Państwu nasze przykłady projektów.

Poznaj kolejną porcję praktycznych przykładów naszych projektów. Dziś call center, administracja publiczna oraz ośrodek rehabilitacyjny.

Popraw przekierowanie do call center

W dziale admin & billing u naszego klienta transfer połączeń jest zbyt wysoki. W rezultacie klienci nie są zadowoleni, ponieważ za pierwszym razem nie otrzymują odpowiedniej pomocy. Z tego powodu muszą dłużej czekać. Jeśli to się nie poprawi, wpłynie to na koszty, a niektórzy klienci pozostaną niezadowoleni. Nie odpowiada to celowi obsługi klienta: „doskonale służyć klientom i zawsze oferować rozwiązanie”. Aby doprowadzić ten projekt do pomyślnego zakończenia, utworzono szczupły zespół Six Sigma. Proces transferu został zmapowany i wszystkie przyczyny zostały odnotowane. Przeprowadzono również dwie szeroko zakrojone wyrywkowe kontrole w celu zweryfikowania informacji. Ostateczne rozwiązanie, które z tego wynikło? Kompleksowe przeszkolenie pracowników, poszerzenie znajomości naszego numeru telefonu wewnętrznie oraz dostosowanie tekstu IVR.

„Moje najważniejsze lekcje w projekcie? Porozmawiaj z ludźmi, aby wprowadzić ulepszenia! A przede wszystkim zachowaj kontrolę. W dużej organizacji wielu kolegów z najlepszymi intencjami pracuje nad tym samym tematem. Zanim się zorientujesz, Twój projekt jest przestarzały, a Ty jesteś opóźniony.”

Poprawa dostarczania niejasnych informacji

Projekt dotyczy wydawania pozwoleń na imprezy w gminie. Wnioskodawcy wskazują, że jest to złożony proces, a przekazywanie informacji nie jest jasne. W związku z tym w trakcie procesu należy kilkakrotnie kontaktować się z prośbami w celu uzyskania prawidłowych informacji i dokumentacji. Więc niezbyt wydajny. Dlatego w ramach projektu przyjrzano się, jak można to ulepszyć, aby skrócić terminy. W tym celu informacje podane w serwisie zostały dostosowane. Na przykład zamieszczono diagram procesu z objaśnieniem i przeglądem dokumentacji. Dodatkowo stworzono standardowy szablon planu bezpieczeństwa i udostępniono go za pośrednictwem strony internetowej. Po korektach przeprowadzono pilotaż. W tym programie pilotażowym 10 z 18 (ważnych) wniosków, do których dostarczono wystarczającą dokumentację, było prawidłowych za pierwszym razem. Mogłyby one zostać przekazane bezpośrednio ekspertom. Ranking kandydatów wzrósł z 6 do 7,9!

Pielęgniarstwo przez całą dobę

Vogellanden to ośrodek rehabilitacyjny w Zwolle. To właśnie w tym środowisku słychać wołanie o połączenie i przywództwo. Za szczerą dbałość o wszystko wokół nas i równowagę między plonem a dobrym samopoczuciem. W naszym społeczeństwie nie chodzi tylko o wymierne wyniki, ale przede wszystkim o rozwój osobisty. Praca szczupła idealnie się do tego wpisuje.

Pielęgniarki Vogellanden pracują na trzy zmiany. Mają dużą różnorodność zadań, wiele przerw w pracy, a także duże różnice w postrzeganym nakładzie pracy ze względu na zróżnicowany poziom opieki nad pacjentami rehabilitacyjnymi i nieszczęścia. Było więc wiele do zrobienia! Najważniejsza rzecz osiągnięta dzięki projektowi? Pielęgniarstwo koncentruje się teraz na ciągłym doskonaleniu swojej pracy. Oznacza to, że potrafią radzić sobie ze zmianami, które stale zachodzą w opiece zdrowotnej. Więcej na ten temat opowiemy w naszym następnym blogu. Dlatego uważnie obserwuj naszą stronę internetową!

Zapoznaj się z naszymi szkoleniami, dzięki którym możesz zbudować kulturę ciągłego doskonalenia i wdrażać codzienne usprawnienia.

Przeczytaj o naszych kursach, zapoznaj się z Przewodnikiem Kursów lub pobierz Katalog Szkoleń.

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG