JAKI JEST NAJLEPSZY KURS LEAN SIX SIGMA?

JAKI JEST NAJLEPSZY KURS LEAN SIX SIGMA?

Główną ambicją The Lean Six Sigma Company jest umożliwienie firmom i organizacjom doskonalenia się w tym, co robią. Odbywa się to poprzez przekazywanie pracownikom wiedzy, umiejętności i narzędzi Lean Six Sigma. Następnie pracownicy ci są w stanie wdrożyć te nowe umiejętności w organizacji, tworząc wartość i dążąc do poprawy na wszystkich poziomach. Przekazywanie wiedzy pracownikom odbywa się poprzez kursy Lean Six Sigma, które oferujemy. Możemy sobie wyobrazić, że jesteś chętny do rozpoczęcia, ale jeszcze nie wiesz, który kurs jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Logicznie rzecz biorąc, najbardziej odpowiedni dla każdego jest inny. Zależy to od pozycji pracownika w jego organizacji, a także od jego celu i aktualnego zestawu umiejętności jak również od celów samej organizacji. Ponad to, kursy Lean Six Sigma zawsze będą miały wpływ i angażowały będą wielu różnych uczestników poza uczestnikiem kursu. Aby dostosować się do tych zmiennych, stworzyliśmy różne kursy. W tym blogu zastanowimy się, który kurs jest najlepszy dla kogo. W szczególności dotyczy to kursów Yellow Belt, Green Belt i Black Belt, z kilkoma specjalnymi wzmiankami po nich. Po prostu przeczytaj i sprawdź, czy rozpoznajesz swoją sytuację w którymkolwiek z opisów. Kiedy tak będzie, wiesz już, że kurs jest najlepszy. Aby odpowiedzieć prosto i od razu na główne pytanie tego bloga: najlepszy kurs Lean Six Sigma to taki, który odpowiada zakresowi, potrzebom i oczekiwaniom Twojej organizacji.

Yellow Belt

Zmiany i adaptacja są istotną częścią rozwoju i zdrowia organizacji. Chęć doskonalenia napędza tę zmianę i adaptację. Kurs Yellow Belt uczy, jak zastosować tę chęć poprawy
w ustrukturyzowany sposób. Dzięki temu ​​jest to świetny punkt wyjścia do poznania Lean Six Sigma. Kurs Yellow Belt kończy się egzaminem, po którym otrzymasz Certyfikat Yellow Belt i, co ważniejsze, daje Ci możliwość wniesienia cennego wkładu w cykle ciągłego doskonalenia w Twojej organizacji.

Istnieje również kurs Yellow Belt skierowany specjalnie do sektora opieki zdrowotnej. Został on opracowany dla i we współpracy ze szpitalem Great Ormond Street. Po udowodnieniu swojej wartości, został poszerzony tak aby był przydatny  poza swoim dawnym celem wewnętrznym. Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia zainteresowanym Lean Six Sigma, jest to kurs dla Ciebie.

Green Belt

Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść kulturę doskonalenia swojej organizacji na wyższy poziom, kurs Green Belt może być właśnie dla Ciebie. Bazując na fundamentach kursu Yellow Belt, który jest wliczony w cenę, staniesz się osobą, która poświęca czas na usprawnienie procesów w swojej jednostce. Kurs nauczy Cię, jak wnosić cenny wkład w projekty i inicjatywy usprawniające w Twojej organizacji. Odbywa się to za pomocą różnych narzędzi i praktyk Lean Six Sigma. Kurs obejmie wiele tematów związanych z Lean. Ponadto dowiesz się, jak stosować i pracować ze strukturą projektu DMAIC (definiuj, mierz, analizuj, ulepszaj i kontroluj). Dzięki temu możesz wyeliminować marnotrawstwo w procesach, aby zoptymalizować cykle ciągłego doskonalenia. Wszystko to ma na celu natychmiastowe zastosowanie w praktyce, co sprawia że jest to kurs pokazujący nowe możliwości. Po zakończeniu kursu otrzymają Państwo Certyfikat Green Belt.

Black Belt

Podobnie jak w świecie sportów walki, Certyfikat Czarnego Pasa, program nauczania Black Belt jest znakiem tych, którzy są najlepsi w swojej dziedzinie. Po otrzymaniu certyfikatu będziesz wszechstronnym profesjonalistą Lean Six Sigma. Oznacza to, że będziesz postrzegał ciągłe doskonalenie procesów jako część swojego zawodu i będziesz mógł funkcjonować jako ekspert w tej dziedzinie. Kurs nie wymaga żadnych warunków wstępnych i dlatego możesz od razu zdecydować się na kurs Black Belt. Przejdziesz przez kompletny program nauczania Black Belt i zapoznasz się ze wszystkimi ważnymi metodami doskonalenia, technikami, narzędziami i definicjami. Ponad to kurs Black Belt nauczy Cię, jak zastosować te metody Lean Six Sigma w Twojej organizacji na najwyższym poziomie.

Modułowość

Na kursie Black Belt tworzy się podstawy teoretyczne, które następnie można zastosować w praktyce. Istnieje również możliwość, aby najpierw ukończyć teorię. Często oznacza to, że możesz rozłożyć swoje wysiłki, aby łatwiej połączyć kurs z pracą.

Sektor usług i sektor przemysłowy

Decydując się na kurs Black Belt możesz wybrać pomiędzy kursem Black Belt Service Sector a kursem Black Belt Industrial Sector. Różnica polega na tym, że kurs dla sektora przemysłowego ma dodatkowe dwa dni szkoleniowe. W ciągu tych dwóch dni poszerzysz swoją wiedzę o Lean Six Sigma o metodologie Projektowania Eksperymentów (DoE) i Analizy Systemów Pomiarowych (MSA). Te dodatki pozwolą Ci zainicjować i realizować bardzo złożone projekty Black Belt, które wymagają podejścia DoE lub MSA, zazwyczaj w sektorze przemysłowym.

Gotowy do wyboru najlepszego kursu?

Teraz, gdy już wiesz, z czego składają się nasze kursy główne, mamy nadzieję, że będziesz mógł śmiało dokonać wyboru. Oprócz tych głównych kursów , mamy również sporo krótszych i bardziej szczegółowych kursów. Jeśli nadal masz wątpliwości, nie wahaj się skontaktować z nami i zadać pytania jakiekolwiek pytania. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie z nich.

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG