Co to jest Black Belt?

Co to jest Black Belt?

W każdej organizacji, która wdrożyła Ciągłe Doskonalenie, Lean lub Lean Six Sigma, napotkasz terminologię taką jak Yellow Belt, Green Belt i Black Belt. Każdy „Belt” ma określone obowiązki. W tym blogu wyjaśnimy, jak to działa i, co ważniejsze, jakie kroki należy podjąć, aby zostać Lean Six Sigma Black Belt .

Czym jest czarny pas Lean Six Sigma?

Firma Lean Six Sigma wyróżnia kilka kwalifikacji „beltów”, które występują w różnych kolorach , podobnie jak pasy w sztukach walki. Ale co mamy na myśli mówiąc Black Belt w Lean Six Sigma? Terminologia ta jest używana do wskazania pewnego stopnia wiedzy, a dokładniej, do jakiego stopnia posiadacz Belta może zastosować metodologię Lean Six Sigma. Black Belt to w pełni wykwalifikowany profesjonalista Lean Six Sigma. Ciągłe doskonalenie procesów to Twój zawód jako Black Belt. Mamy do zaoferowania kilka różnych kursów Black Belt.

Czego nauczę się podczas kursu Black Belt?

Podczas kursu Lean Six Sigma Black Belt zostaniesz przeszkolony aby stać się profesjonalistą Lean Six Sigma. Taki ekspert pracuje nad ciągłym doskonaleniem procesów na najwyższym poziomie. The Lean Six Sigma Company oferuje dwa różne kursy Black Belt. Oba kursy spełniają międzynarodowe standardy dla Lean Six Sigma Black Belt. Dokonaliśmy rozróżnienia w oparciu o Twoje doświadczenie, jak również, co ważniejsze, Twoje ambicje, w jakiej branży chcesz zastosować potężną metodologię Lean Six Sigma. Główna różnica polega na ilości przekazywanej wiedzy w zakresie niektórych tematów i narzędzi.

Z przyjemnością wyjaśniamy różne opcje bardziej szczegółowo i podkreślamy różnicę między tymi kursami.

Czarny pas dla sektora usług

Podczas kursu Black Belt dla sektora usług zostanie omówionych wiele tematów. Poświęcisz czas na naukę, jak wybrać najlepsze projekty ciągłego doskonalenia, nauczysz się, jak wdrażać te projekty ze swoim zespołem. Zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat różnych narzędzi i technik, które wymagają analizy konkretnych danych aby uzyskać największą poprawę procesu. Skorzystasz z platformy edukacyjnej online (MyTraining™), która wśród wielu innych elementów zapewnia szereg materiałów online. Znajdziesz tam siedem różnych kursów na tematy takie jak: mapowanie strumienia wartości (VSM), DMAIC i zarządzanie 5S. Podczas kursu prowadzonego przez instruktora możesz skupić się na praktycznej stronie wdrażania Lean Six Sigma. Pozwoli Ci to od razu wykorzystać nowo nabyte umiejętności w praktyce.

Czarny pas dla sektora przemysłowego

kursie Black Belt dla sektora przemysłowego dowiesz się o doskonaleniu procesów przy użyciu kilku narzędzi, w tym narzędzi wykorzystujących statystykę. Ten dziesięciodniowy kurs jest naszym najbardziej kompletnym kursem Black Belt. Obejmuje on również metodologie, takie jak projektowanie eksperymentów (DoE) i analiza systemu pomiaru (MSA). Dzięki wyraźnemu naciskowi na praktyczne zastosowanie, będziesz w stanie przejąć inicjatywę w projektach, które obejmują ustrukturyzowane podejście do ciągłego doskonalenia. Często mającego na celu zmniejszenie zmienności lub bycie spójnym w dostarczaniu tego, czego wymaga klient.

Czy kwalifikacja Black Belt zwiększy moją karierę?

W dzisiejszym świecie wiele firm  dąży do zwiększenia swojej produktywności na konkurencyjnym rynku gdzie pojawiają się nowe wyzwania związane z postępującymi zmianami (np. z technologią). Wymaga to skoncentrowania się na poprawie sposobu pracy w oparciu o dane, co ma na celu usprawnienie procesów w sposób zorganizowany.

Czarne pasy odgrywają kluczową rolę w realizacji inicjatyw zmierzających do osiągnięcia tych celów. Dowodem jest rosnące zapotrzebowanie na te kwalifikacje. Dotyczy to nie tylko funkcji ciągłego doskonalenia, ale także na stanowiskach kierowniczych i przywódczych.

Badania wskazują również, że kwalifikacje Black Belt mogą prowadzić do skoku wynagrodzenia do ponad 200 tysięcy złotych rocznie. Będzie to również zależało od doświadczenia Black Belt, rodzaju kwalifikacji i branży.

Najwyraźniej coraz więcej organizacji, od dużych korporacji po MŚP, wysoko ceni Lean Six Sigma jako strukturę Ciągłego Doskonalenia na wymagających rynkach, na których dziś działamy!

Na poziomie bardziej indywidualnym widzimy że Black Belt, którzy z powodzeniem wdrażają projekty o wymiernym wpływie na biznes firmy, czerpią wyraźne korzyści w karierze. Co ważniejsze, dzięki nowym umiejętnościom i rosnącemu doświadczeniu stworzysz możliwości rozwoju osobistego w przyszłości.

Jak wygląda Twój tydzień jako Black Belt?

Black Belts są zaangażowani w projekty i inicjatywy ciągłego doskonalenia. Tworząc te projekty i inicjatywy, są ważnym trenerem dla swoich kolegów. Zyskują one na znaczeniu i utrzymują tempo, poprzez zaangażowanie wielu współpracowników na wszystkich poziomach w organizacji.

Zapewniając  ciągłe doskonalenie procesów, mogą zabezpieczyć zarówno krótkoterminowe  jak i długoterminowe wyniki dla organizacji w ramach celów strategicznych.

To, jak te projekty lub inicjatywy wyglądają w praktyce, będzie oczywiście zależało od branży i organizacji. W praktyce, jako Black Belt możesz oczekiwać, że będziesz odgrywać kluczową rolę w doskonaleniu organizacji. Często obejmującą szeroki zakres zagadnień w organizacji na najwyższym poziomie.

Kursy Black Belt z The Lean Six Sigma Company

The Lean Six Sigma Company jest jednym z najbardziej renomowanych międzynarodowych dostawców w dziedzinie Lean Six Sigma. Wszystkie kursy prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, a stosując tzw. podejście mieszane z platformą MyTraining™ wspomnianą wcześniej, zapewniamy naszym Black Beltom możliwość praktycznego zastosowania  Lean Six Sigma jako profesjonalistom w dziedzinie ciągłego doskonalenia bezpośrednio po zakończeniu kursu.

Oprócz kursów możemy służyć organizacjom podczas wdrażania Lean Six Sigma poprzez ukierunkowany coaching, warsztaty i szkolenia na zamówienie.

Wszystkie kursy prowadzą do uzyskania uznawanego na całym świecie certyfikatu. W wielu krajach nawiązaliśmy współpracę z instytucjami szkolnictwa wyższego (np. w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, a także w Polsce), aby przenieść je na jeszcze wyższy poziom.

Krótko mówiąc, idealny krok w rozwoju osobistym i osiągnięciu celów zawodowych.

Chcesz zostać profesjonalistą Lean Six Sigma?

Czy uważasz, że zostanie profesjonalistą Lean Six Sigma, czy to Green Belt, czy Black Belt, jest czymś z czego możesz skorzystać? Zrób kolejny krok już teraz! Zapytaj o nasz prospekt lub po prostu skontaktuj się z nami i omów opcje od razu!

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG