Jak poprawić swoją karierę zawodową i znaleźć pracę w 2023 roku

Jak poprawić swoją karierę zawodową i znaleźć pracę w 2023 roku

Wejście w świat pracy i przejście na nową lub bardziej dochodową pracę łączy jedno: potrzeba szkoleń.

Chociaż szkolenia mające na celu poprawę kariery zawodowej są często uważane za długi i kosztowny proces, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników.

Podczas gdy niektóre statystyki światowe pokazują, że osoby poszukujące pracy mają 30,89% szans na otrzymanie oferty i zatrudnienie (w porównaniu z 21-80 wysłanymi aplikacjami), inne badania wskazują, że około 70% firm woli zatrudnić specjalistę z certyfikowane umiejętności.

6-dniowe kursy (takie jak Lean Six Sigma Green Belt) mogą odblokować dostęp do stanowisk o wartości 80 000–114 600 USD brutto rocznie.

Innymi słowy, szkolenie zawodowe stanowi niezwykle opłacalną inwestycję, i to nie tylko na poziomie ekonomicznym.
Ciągłe doskonalenie dotyczy profesjonalistów i firm

Kiedy mówimy o ciągłym doskonaleniu, mamy na myśli wszystkie praktyki i interwencje, które oddziałują na istniejące procesy (zarówno produkcję, jak i świadczenie usług), aby:

  • Bardziej wydajny
  • Bardziej skoordynowane
  • Bardziej opłacalny

Dlatego też profesjonalista, który promuje ciągłe doskonalenie w firmie, jest niezwykle poszukiwany na dzisiejszym rynku.

Tak naprawdę wiele firm na dzisiejszym rynku:

Brakuje im spójności między zespołami i działami, co jest niezbędne do osiągnięcia celów biznesowych
Często korzystają z narzędzi do zarządzania i produkcji, które nie komunikują się ze sobą, co powoduje rozbieżności w rejestrowanych wynikach
Mają przestarzałe lub innowacyjne procesy, ale są niezgodne z ich sposobem działania

To tutaj profesjonalista z certyfikatem Lean Six Sigma ma szansę coś zmienić.

Weźmy jako przykład specyficzne cechy głównych ról Lean i Six Sigma:

Yellow Belt

Choć jest to jeden z podstawowych certyfikatów, jaki można zdobyć w dwa dni, Żółty Pas powoduje istotną zmianę w umiejętnościach praktycznych i postawach.

Nowe podejście nabyte dzięki tej pierwszej certyfikacji jest już wystarczające, aby wejść do świata pracy z satysfakcjonującym wynagrodzeniem i zadaniami.

W rzeczywistości certyfikowany specjalista Żółtego Pasa posiada umiejętności potrzebne do uczestniczenia w inicjatywach doskonalenia Lean, co oznacza:

Posiadanie struktury mentalnej umożliwiającej pozytywne reformowanie procesów firmowych, zarówno pod kątem zmiany zarządzania, jak i rozwiązywania indywidualnych problemów.
Zrozumienie 7 rodzajów odpadów, skąd powstają odpady w firmie i jak je wyeliminować pod względem czasu i kosztów
Metody pracy takie jak 5S i DMAIC

Green Belt

Osoba na stanowisku Green Belt odpowiada za ciągłość pomiędzy działami, w celu zwiększania wartości dostarczanej klientowi.

Tak naprawdę, mając perspektywę pracy, która w centrum uwagi stawia klienta, można nadążać za potrzebami rynku i monitorować wyniki w odniesieniu do poziomu jakości swojego produktu lub usługi.

Co więcej, specjalista Green Belt posiada narzędzia i umiejętności umożliwiające rozpoznanie potencjału ulepszeń i wybranie projektów przydatnych do osiągnięcia celów.

Mówimy o metodach takich jak np. struktura DMAIC do optymalizacji procesów.

Black Belt

Podzielony na kursy dla sektora usług i produkcji, kurs Black Belt jest jednym z najbardziej kompleksowych certyfikatów, przyznającym jeden z najwyższych autorytetów w zespole Lean Six Sigma.

Postać Czarnego Pasa potrafi:

Koordynacja całych zespołów w realizacji projektów
Ustal wskaźniki, KPI i procedury, aby osiągnąć doskonałość operacyjną oczekiwaną przez branże
Specjalizujemy się w poprawie wydajności dla takich branż jak bankowość, finanse i opieka zdrowotna, a także motoryzacja i produkcja

 

Lider Lean

Lider Lean to rola pożądana przez wielu profesjonalistów chcących rozwijać swoją karierę zawodową, ponieważ umożliwia dostęp do różnych stanowisk menedżerskich otwieranych w firmach.

Dostosowując się do wielu sektorów, profesjonalny lider Lean działa, mając na celu:

Rozwiązywanie problemów procesowych za pomocą narzędzi i metod Lean
Motywuj organizację do stosowania metodologii Lean w skoordynowany sposób
Zdefiniuj idee Lean Management, które należy zastosować, aby zmaksymalizować wydajność zespołu

Należy zauważyć, że wymienione certyfikaty wydawane są zgodnie z międzynarodowymi normami ISO 18404, w celu wspierania wymagań stawianych przez firmy z różnych sektorów i są dedykowane pracownikom, indywidualnym profesjonalistom i konsultantom.

Jeśli szukasz lepszej pracy, która pozwoli Ci wywrzeć konkretny wpływ lub chcesz cieszyć się efektami jakie osiągasz wchodząc po raz pierwszy do pracy i wysoki standard, możemy Ci pomóc.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zapisz się na bezpłatny kurs wprowadzający White Belt lub jeśli chcesz się doskonalić, wybierz jeden z kursów Yellow Belt, Green Belt i Black Belt.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG