Co oznacza dla Ciebie zostanie certyfikowanym Lean Six Sigma Black Belt?

Co oznacza dla Ciebie zostanie certyfikowanym Lean Six Sigma Black Belt?

To dynamiczny, ciągle zmieniający się świat. Stoimy przed tak ważnymi zagadnieniami, by wymienić tylko kilka: Produkcja 4.0, Klienci, Technologia, Rosnące koszty;! Wszystkie wywierają presję na firmy, aby dążyły do ​​wzrostu produktywności. Wymaga to od nas dokładnego przyjrzenia się relacji między kosztami wejściowymi a wyjściowymi lub mówiąc prościej usprawnienia procesów biznesowych. Jest to idealna rola dla Black Belta , jako agent zmian jesteś kluczowy w dążeniu firmy do zwiększenia wydajności.

Świadczy o tym rosnąca liczba stanowisk Black Belt oferowanych każdego dnia. Dzięki praktycznemu szkoleniu zbudowanemu wokół dwóch prostych przypadków biznesowych, szybko nauczysz się metodologii. Zapewniamy również wsparcie przy realizacji Twojego pierwszego projektu. Pozwoli Ci to na szybkie zastosowanie  wiedzy i umiejętności, dzięki czemu firmy będą mogły natychmiast skorzystać z wartości, jaką możesz im dodać.

Jaką więc wiedzę możesz zastosować. Pozwólcie, że podzielę się kilkoma przemyśleniami.

Uważam, że istnieją cztery punkty, które należy uwzględnić, jeśli programy ciągłego doskonalenia, takie jak Lean, Lean Six Sigma, 8D itp., mają odnieść sukces. Na pewno słyszeliście jak ludzie mówili: „Tak, już to zrobiliśmy” lub „to nigdy nie zadziała”. To jest to, czemu chcemy zapobiec.

  1. Opór

Ciągłe doskonalenie oznacza zmiany a  większości z nas tego nie lubi. Nie oczekuj uścisków, jeśli omawiamy inny sposób pracy! Dobra wiadomość jest taka, że ​​opór jest czymś pozytywnym, przynajmniej otwiera dialog. Co więc można zrobić z oporem? Jak sprawić by ludzie wyszli ze swojej strefy komfortu? Najpierw musi istnieć pewna wspólna, odczuwana potrzeba zmiany, nazwijmy to palącą platformą. Odpowiedzialność Przywództwa polega na wyjaśnianiu tej płonącej platformy, a także nadaniu jej kierunku, nazwijmy to wizją. Jeśli nikt nie wie, dokąd ma zmierzać, jak możesz się zmienić? Jak to zrobić jako liderzy? Cóż, istnieje wiele modeli (np. model Küblera-Rossa), ale kluczem jest słuchanie i próba zrozumienia oporu. Twoja reakcja powinna odzwierciedlać emocjonalny lub racjonalny stan osób stawiających opór. Niektórzy jednak nigdy nie będą otwarci na zmianę, ale skup się na tych którzy się na otworzą.

  1. Struktura

Podejście do ciągłego doskonalenia wymaga struktury, trzeba zarządzać wydajnością, zrozumieć, jakie są priorytety , a następnie rozwiązywać problemy w oparciu o ich źródłową przyczynę i standaryzować to. Następnie należy zacząć wszystko od nowa z zarządzaniem wydajnością. Bez tej struktury kończysz na rozwiązywaniu problemów w oparciu o tych, którzy krzyczą najgłośniej lub na automatyzacji uszkodzonych procesów, co doprowadzi do uszkodzenia zautomatyzowanych procesów. Skup się więc na jednej jasnej strukturze

  1. Podtrzymanie

Kiedy już użyjesz struktury z jasną metodą rozwiązywania problemów, musisz podtrzymać rozwiązania. Nic nie idzie zgodnie z planem, pomimo tego, co kochał zespół A. Twój klient
i procesy się zmieniają, więc musisz reagować. Osadzić rozwiązania i śledzić je, a następnie odpowiednio reagować. Tutaj również powinieneś się skupić i ustalić priorytety, albo skończysz z licznymi KPI, które monitorujesz i mnóstwem inicjatyw.

  1. Zachowanie

Jeśli coś ma się zmienić, ludzie będą musieli zmienić swoje zachowanie. To prowadzi nas z powrotem do pierwszego punktu. Samo mówienie o tym nie wystarczy. Trzeba zacząć rozmawiać. Można to zrobić tylko wtedy, gdy zmienimy sposób myślenia ludzi, gdy wszyscy dostrzegą wspólną potrzebę zmiany zachowania. Jak już wspomniano, wszystko zależy od przywództwa. Wielu przywódców wróciło do mnie i powiedziało, jakie są nasze marże lub przepływy pieniężne. Cóż, to są wyniki tego, jak prowadzimy naszą działalność. Marża po prostu się pojawia, ale jest wynikiem tego, jak pracujemy i ulepszamy sposób, w jaki pracujemy, dzięki czemu maksymalizujemy naszą wartość dodaną, jednocześnie stając się bardziej produktywnymi. Nie zmieniaj wszystkiego za jednym razem, to doprowadzi  do chaosu, ponownie skup się na obszarach, które wymagają największej uwagi. Marża i przepływ gotówki będą wynikiem tego, co robisz.

Więc nie chodzi tylko o certyfikację, to jest jak prawo jazdy, teraz musisz tylko nauczyć się jeździć. Nie martw się, będziesz popełniał błędy, nic nie działa idealnie za pierwszym razem, ale cokolwiek robisz, moja rada to skup się, rób jedną rzecz na raz.

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG