OSOBISTA WARTOŚĆ KURSU LEAN SIX SIGMA

OSOBISTA WARTOŚĆ KURSU LEAN SIX SIGMA, czyli – co będę z tego mieć?

Metodologia Lean Six Sigma jest często chwalona za zdolność do podnoszenia poziomu produktywności, marży zysku i wydajności, a także zarządzania procesami, redukcji kosztów i wspomagania zmian w organizacjach. Są to wspaniałe korzyści, które wynikają z tego, czym Lean Six Sigma jest w swojej istocie: ramami strukturalnymi, które pozwalają wprowadzać i radzić sobie ze zmianami dla dobra organizacji. Kiedy spojrzymy na te ramy pod tym kątem, jasne jest, że znajomość Lean Six Sigma sprawi, że staniesz się nieocenionym atutem każdej firmy. Na szczęście to nawet nie wszystko. W tym blogu chcielibyśmy powiedzieć Ci nieco więcej o osobistej wartości kursu Lean Six Sigma , poza tym, że jest to błyszczący diament w Twoim poprawionym CV, więc koniecznie czytaj dalej!

Umiejętności o szerokim zastosowaniu

Oczywiście udział i zastosowanie się do kursu Lean Six Sigma zapewni Ci nowe umiejętności i wiedzę. Dzięki nim będziesz mógł brać udział lub inicjować projekty usprawniające dla firmy, w której pracujesz. Chociaż istnieją kursy specyficzne dla danego sektora, metodologia Lean Six Sigma ma zawsze zastosowanie w każdej firmie lub organizacji. Co więcej, Lean Six Sigma wykracza poza swoją metodologię. Zapewnia Ci nowy sposób myślenia. Będziesz chciał się zmieniać jak elastyczny strumień wody, aby dostosować się do wszelkich zmieniających się wymagań Twoich klientów, kimkolwiek by byli. Teraz wyobraź sobie sytuację, w której starasz się zachować równowagę między życiem towarzyskim, ulubionym hobby i czasem spędzonym z rodziną. Ten sposób myślenia pozwoli ci zachować ostrość daleko poza granicami twojego zawodu, pozwalając ci po prostu czerpać więcej z życia.

Nowe spojrzenie na zarządzanie i przywództwo

Aby zoptymalizować przepływy pracy i procesy, wymagana jest zmiana. Ci, którzy mają doświadczenie z Lean Six Sigma wiedzą, że te zmiany zwykle wywołują opór. Ludzie na ogół niechętnie się zmieniają. Leży to w ich naturze. Dla każdego usprawnienia procesu kluczowe jest jednak,  aby użytkownicy zaakceptowali zmiany. Bez tej akceptacji poprawa najprawdopodobniej się nie powiedzie. To stawia nas przed poważnym wyzwaniem w każdym projekcie Lean Six Sigma. Podczas kursu Lean Six Sigma dowiesz się jak rozpoznawać i radzić sobie z różnymi rodzajami oporu napotykanymi podczas procesów zmian. To z kolei będzie miało pozytywny wpływ na twoje umiejętności zarządzania i przywództwa.

Łatwiej przystosować się do zmian

Piękno poprawy umiejętności zarządzania i przywództwa polega na tym, że umiejętności te wpływają również na twoje życie. Zdolność przekonania innych o korzyściach płynących ze zmian, które muszą zaakceptować, jest czymś, co automatycznie będziesz mógł zastosować do siebie. To czyni Cię bardziej elastycznym jako osobę. Pomaga skoncentrować się na celach, które sobie wyznaczyłeś, nawet jeśli wydają się one poza zasięgiem.

Przykład

Wyobraź sobie, że przychodzisz do swojego biura w deszczowy wtorkowy poranek. Otwierasz skrzynkę odbiorczą i zauważasz e-mail od swojego współpracownika. Szczegółowo opisuje, jak i dlaczego pewien proces jest opóźniony, prosząc Cię o poinformowanie określonych interesariuszy i zapewnienie jakiejś formy pomocy. Takie rzeczy zawsze mogą się zdarzyć, ale to już trzeci tydzień z rzędu kiedy proces, o którym mowa, jest opóźniony. Spełniasz prośbę swoich współpracowników, ale co potem? Już wiesz, że podobną wiadomość otrzymasz w przyszłym tygodniu. Bez żadnego doświadczenia w zakresie Lean Six Sigma tendencja do zwykłego zaakceptowania i pójścia dalej będzie znacznie większa. W dłuższej perspektywie jednak, te cotygodniowe problemy stają się problematyczne dla Twoich klientów, a jednocześnie zajmują niepotrzebnie dużą ilość Twojego ograniczonego czasu. Jeśli masz doświadczenie w Lean Six Sigma, łatwo rozpoznasz taką sytuacje jako szansę na poprawę.

Coś co należy poprawić, co jest idealnym sposobem na poradzenie sobie z sytuacją i sprawi, że będziesz zadowolony i spełniony.

Możliwość kariery

Uczestnictwo w określonych kursach może być kosztowne i należy je traktować jako inwestycję. Chociaż niematerialne korzyści nie są niczym, z czego można by szydzić, rozumiemy, że prawdopodobnie docenisz bardziej namacalne rezultaty po ukończeniu kursu Lean Six Sigma. Cóż, masz szczęście, bo te z pewnością będą miały miejsce. Po pierwsze, posiadanie certyfikatu Lean Six Sigma, takiego jak Green Belt– lub Black Belt, może zwiększyć wynagrodzenie nawet o kilkadziesiąt %. Ponadto znalezienie nowej pracy będzie łatwiejsze dzięki certyfikacji Lean Six Sigma w swoim CV. Wreszcie, znacznie łatwiej będzie realizować swoje marzenia i założyć własną firmę. Dzieje się tak, ponieważ będziesz wiedział, jak słuchać tego, czego chcą Twoi klienci, jak wyeliminować niepotrzebne odpady i oczywiście jak poprawić jakość produkcji poprzez zmianę procesów na lepsze.

Chcesz zacząć?

Chcesz zapisać się na jeden z naszych kursów Lean Six Sigma, lub masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie pomożemy Ci zacząć!

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG