Implementacja Lean Six Sigma w branży tekstyliów

Implementacja Lean Six Sigma w branży tekstyliów

System odchudzający

Narodziny systemu Lean W świetle informacji zebranych przez Eiji Toyodę w 1950 roku podczas jego wizyty w Stanach Zjednoczonych w celu poznania i zbadania działalności motoryzacyjnej Forda, zdecydowano, że system masowej produkcji, którego Ford był pionierem od przełomu XIX i XX w. stulecie wcale nie było odpowiednie dla Japonii. Ta decyzja utorowała drogę do zupełnie nowego rozumienia produkcji.

Innymi słowy, w świetle powyższych informacji, podstawy systemu zarządzania i produkcji, który dziś nazywa się „Lean Production”, powstały w latach pięćdziesiątych XX wieku w japońskiej firmie Toyota pod kierunkiem inżyniera Eiji Toyody, członka zespołu ds. Toyoda i jego kolega inżynier Taiichi Ohno.

Przemysł włókienniczy

Ponieważ przemysł tekstylno-odzieżowy zajmuje ważne miejsce w rozwoju krajów rozwijających się ze względu na pracochłonną strukturę produkcji, oferowane przez niego możliwości zatrudnienia, wartość dodaną powstającą w procesie produkcyjnym oraz możliwości eksportu, bardzo pożądane jest, aby zastosowanie w tym obszarze metody Lean Six Sigma.

Industrializację kraju i utworzenie społeczeństwa przemysłowego osiągano zwykle poprzez przemysł tekstylny i odzieżowy. Uważa się, że system produkcji Lean, który po raz pierwszy pojawił się w przemyśle motoryzacyjnym na świecie, znajduje zastosowanie w tekstyliach, które są jednocześnie sektorem kapitałochłonnym.

Dzięki praktykom automatyzacji i modernizacji wdrażanym w przedsiębiorstwach tekstylnych upraszcza się procesy produkcyjne przędz i tkanin, zmniejsza koszty pracy i wady jakościowe spowodowane błędami w produkcji. pracy można uniknąć.

Usprawnienia w biznesie jednocześnie oszczędzają miejsce, skracają proces i eliminują procesy nietworzące wartości dla klienta poprzez eliminację niektórych etapów produkcji, co może również obniżyć koszty. produkcji.

Lean Six Sigma w tekstyliach

Ponieważ przemysł tekstylny może wykorzystywać duże ilości odpadów, w tym miejscu pojawia się Lean Six Sigma (LSS). W THE LEAN SIX SIGMA COMPANY specjalizujemy się w LSS, ponieważ wiemy, że pomaga to zmniejszyć ilość odpadów w przemyśle tekstylnym i ulepszyć techniki procesowe .

Zaczynając od różnych rodzajów odpadów wymienionych w podejściu Lean Six Sigma, pomaga to zapewnić, że nadprodukcja nie zwiększy zapasów, że oczekiwania i opóźnienia zostaną zminimalizowane, unikając jednocześnie niepotrzebnego transportu materiałów. Podobnie ogranicza nadmierne przetwarzanie, optymalizuje poziom zapasów, zapewnia, że pracownicy nie podróżują niepotrzebnie w trakcie pracy i ogranicza produkcję wadliwych części.

Koncepcja ta integruje dwie koncepcje zarządzania jakością: Lean Manufacturing i Six Sigma, w celu maksymalizacji zakresu i skali usprawnień, jakie przynosi jedna lub druga z tych idei.

Narzędzia i techniki stosowane w tych dwóch systemach mają na celu osiągnięcie wyników końcowych, które poprawiają zarządzanie jakością. Przyczyniają się do produkcji w przedsiębiorstwach „zero wad”, a także do eliminacji bezwartościowych działań. W rezultacie zmniejsza się ilość odpadów, zwiększa się produktywność i minimalizowane są koszty produkcji.

Jeśli znasz Lean Six Sigma, wiesz, że jest to sprawdzona metoda maksymalizacji zysków i że do osiągnięcia tych celów wykorzystuje naukę stosowaną.

Metodologie doskonalenia biznesu Lean Six Sigma pomogą Ci zrozumieć klientów i zarządzać ich wymaganiami. Pomogą także w konsolidacji procesów biznesowych w celu spełnienia tych wymagań, wykorzystaniu analityki danych w celu ograniczenia zmienności oraz stworzeniu szybkich i trwałych rozwiązań w celu ulepszenia strategii biznesowych.

Firmy, które nie stosują strategii Lean Six Sigma, zauważą, że ich koszty rosną, a większość swoich dochodów wydają na rozwiązywanie problemów i utratę jakości swoich produktów. Jeśli jednak współpracujesz z zespołem ekspertów stosujących podejście Lean Six Sigma, takim jak zespół THE LEAN SIX SIGMA COMPANY, możesz spodziewać się, że na rozwiązanie problemów wydasz mniej niż 10% swoich dochodów.
Skontaktuj się z nami

Z pasją współpracujemy z klientami z branży tekstylnej. Wiemy, że w tym złożonym obszarze może pojawić się wiele wyzwań, dlatego nasz zespół ekspertów może zapewnić kierownictwo nad strategią Twojej organizacji.

Jeśli chcesz zmaksymalizować zyski, zwiększyć efektywność swojego biznesu, obniżyć koszty i poprawić jakość swoich produktów, skontaktuj się z nami już dziś lub wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami Lean Six Sigma, nie wahaj się z nami skontaktować, a my przeprowadzimy Cię przez nasz proces i naszą ofertę.

Z niecierpliwością czekamy na dyskusję z Tobą na temat Twojego potencjału ulepszeń!

Zapraszamy również na szkolenia lean six sigma black belt, oraz szkolenia green belt

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG