€85.000 oszczędności rocznie dzięki Lean Six Sigma!

Van Ameyde dąży do uzyskania znaku jakości ubezpieczenia zorientowanego na klienta (KKV). W codziennej praktyce okazuje się, że nie zawsze się to udaje z powodu zajętości. KKV oznacza, że ​​pytania i wnioski są rozpatrywane w ciągu 10 dni. W przeszłości standard ten nie był spełniony w zbyt wielu przypadkach. Van Ameyde dąży do perfekcji i dlatego rozpoczął proces Lean Six Sigma.

Opis

Van Ameyde organizuje likwidację szkód dla holenderskiego ubezpieczyciela. W tym celu przetwarzają zarówno roszczenia prywatne, jak i biznesowe. Trzy strony są zainteresowane przestrzeganiem normy KKV:

Strona, która poniosła szkodę;
Ubezpieczyciel;
Kierownictwo firmy Van Ameyde.

Który wymóg musiał spełnić Van Ameyde?

KKV nakazuje, aby przychodzące dokumenty zostały całkowicie przetworzone w ciągu 10 dni roboczych. Klient musi zostać poinformowany o tej procedurze w ciągu 10 dni roboczych. KKV wymaga, aby zostało to spełnione w 90% przypadków.

Która metoda została użyta?

Metodą, która ma zastosowanie w tym przypadku, jest DMAIC (Definiuj, mierz, analizuj, ulepszaj i kontroluj). To jest struktura projektu Six Sigma, która usprawnia proces w pięciu krokach. Ostatecznie do pracy przystąpiło czterech pracowników obsługi szkód i dwóch kierowników zespołów. Cel: spełnienie wymagań znaku jakości KKV.

Wynik

Końcowy wynik już jest! Oprócz oszczędności kosztów w wysokości 85 000 euro rocznie opracowano również prosty i jednoznaczny sposób pracy. Najpierw sporządzono instrukcję roboczą. Instrukcja pracy została następnie wyjaśniona na warsztatach, a następnie przećwiczona z pracownikami. Ten był promowany przez kierownika zespołu. Ostatecznie było to monitorowane przez kierownika operacji i sprawdzane przez zespół ds. Jakości. Skracając czas procesu, firma Van Ameyde była w stanie zaoszczędzić 85 000 EUR rocznie. Dzieje się tak, ponieważ liczba przypadków, w których wymóg KKV nie jest spełniony, spadła o 24%.

Czego możesz się z tego nauczyć?

W ciągu 9 miesięcy Van Ameyde był w stanie zaoszczędzić 85 000 euro rocznie. Udało im się to osiągnąć stosując metody Lean Six Sigma. Na podstawie tego praktycznego przykładu możemy powiedzieć, że ciągłe doskonalenie jest ważne dla firm. Oszczędności i poprawa jakości okazały się wielkim sukcesem Van Ameyde.

Lean Six Sigma to coś dla Ciebie i Twojej organizacji?

Josowi van Dijkowi (Van Ameyde) gratulujemy uzyskania certyfikatów. Dobrze zrozumiał Lean Six Sigma i fantastycznie go zastosował. Lean Six Sigma polega na doskonaleniu procesów, czy chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Czy chcesz móc zastosować go we własnej firmie lub firmie, w której pracujesz, tak jak Jos van Dijk? Skontaktuj się z nami i odkryj możliwości.

Zapytaj o szkolenie Lean Six Sigma

  • DD ukośnik MM ukośnik RRRR
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zapoznaj się z naszym katalogiem, aby uzyskać pełny obraz naszych kursów szkoleniowych.

POBIERZ NASZ KATALOG